Ochranné pracovní pomůcky a oděvy

Ochranné pracovní pomůcky: bezpečnost a zdraví zaměstnanců na prvním místě

Zdraví žádné peníze nenahradí. Proto by měla být bezpečnost Vašich zaměstnanců na prvním místě. Zejména u profesí, které jsou z hlediska bezpečnosti více rizikové. Pro pracovníky v těchto oborech, počínaje stavebnictvím, až po zaměstnance laboratoří, jsou kvalitní ochranné pomůcky základem.

Ochrana hlavy

Ochranné přilby musí chránit před nárazem. Důležité také je, aby byly schopny odolat průniku a absorbovat šok z rány. U některých profesí musejí ochranné helmy chránit také před nebezpečím elektrického šoku.

Ochrana zraku a obličeje

Pro ochranu zraku a obličeje slouží různé ochranné štíty a brýle. Pro svářeče se do sortimentu pro ochranu zraku a obličeje řadí také svařovací kukly. Pomůcky pro ochranu zraku či obličeje musí být dostatečně pohodlné a musí perfektně sedět na obličeji. Také by měly být velmi odolné a omyvatelné.

Ochrana sluchu

Vystavení se zvukům vysoké frekvence může způsobit nejen výrazné zhoršení sluchu, ale také jeho nenávratnou ztrátu.

Špunty do uší

Každé ucho je individuální a přijímá jiný typ špuntů do uší. Tvarované špunty do uší by měly přesně sedět.  Jednorázové špunty do uší by měly být po prvním použití vyhozeny. Špunty určené pro vícenásobné užití je třeba po každém použití umýt.

Mušlové chrániče

Mušlové chrániče sluchu, nebo-li ochranná sluchátka, jsou tvořeny z mušle, která je tlačena proti každému boltci. Mušle mohou být tlačeny hlavovým obloukem proti hlavě, krčním obloukem nebo také zařízením vkládaným do ochranné přilby. U každého mušlového chrániče by měla být uvedena hodnota útlumu v decibelech. Vyšší číslo udává vyšší stupeň ochrany. Berte ovšem v úvahu, že je potřeba vybrat takovou hodnotu útlumu, aby byl zaměstnanec schopný vnímat výstražné zvukové signály a komunikaci. Nadbytečný útlum může být tedy v některých případech na škodu.

Ochrana rukou

Řezné rány, popáleniny, elektrický šok, amputace či poleptání chemikáliemi jsou příklady rizik, jež jsou spojena s rukama pracovníků. Na trhu je k dispozici rozsáhlé portfolio ochranných pracovních rukavic, návleků a dalších produktů pro ochranu před těmito nebezpečími.

Ochrana těla

Stejně tak, jako existuje celá řada ohrožení lidského těla při pracovní činnosti (ať už se jedná o riziko řezné rány, popálení horkou tekutinou, ohněm, kyselinou, či například nebezpečí radiace), existuje také nepřeberné množství kvalitních ochranných pracovních oděvů. K dispozici jsou pracovní bundy, kalhoty, montérky, vesty, zástěry, overaly a mnoho dalších kategorií pracovních oděvů a samozřejmě také ochranná pracovní obuv.

V nabídce kvalitních prodejců, například v e-shopu tomiscz.cz, si můžete jednotlivé pracovní pomůcky a oděvy třídit nejen dle základních kategorií, ale také dle důležitých parametrů, které od pracovního oděvu očekáváte. Například: pracovní oděvy odolné olejům, nehořlavé, neprořezné, oděruodolné, větru či vodě odolné a mnoho dalších vlastností a typů pracovních oděvů.

Možnosti
You can leave a response, or trackback from your own site.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply