Dámská peněženka

Něco málo o dámské peněžence..

Dámská peněženka je naší neodlučitelnou součástí. Doprovází nás na každém našem kroku a ochraňuje naše poklady - občas opomíjíme to, jak je pro nás vlastně důležitá. Neměli bychom ji brát jako rutinní a samozřejmou věc. Je to věc, které bez váhání svěříme své bohatství, a proto bychom si při výběru té správné peněženky měli rozmyslet co vlastně chceme. Na trhu je nepřeberné množství peněženek. Můžeme si vybrat malé, úzké a sportovní, nebo naopak silné, většinou kožené peněženky, do kterých se toho vejde mnohem víc.

Hledět bychom měli také na použité materiály. U nás si zpravidla můžeme vybrat z textilních, kožených, nebo konopných peněženek a ostatní materiály se využívají jen výjimečně. Peněženku máme stále při sobě a bez peněženky až na krajní situace ani nevycházíme z domu. I proto bychom si měli před vybráním nové peněženky důkladně rozmyslet kolik peněz jsme ochotní do ní investovat. Většinou se vyplácí investovat do dámské peněženky trochu víc peněz, protože správně udržovaná dámská peněženka nám může vydržet i dlouhou řadu let a stále dobře vypadat. Není to jen věc, kterou po měsíci vyměníme za jinou ale je naší společnicí delší dobu.

O peněženku bychom se měli starat hlavně tak, že ji nebudeme vystavovat před různými nenechavci a vystavovat ji tak docela velkému riziku odcizení. Když je dámská peněženka odcizena, málokdy se stává že je pachatel dopaden a s naší peněženkou už se asi nikdy neuvidíme. Také bychom si z hlediska bezpečnosti neměli v žádném případě psát PIN kód na papírek vedle platební karty. To je zásada číslo jedna - nenechat si peněženku ukrást a všemi prostředky si hlídat peněženku a s ní i bohatství skryté uvnitř. Dále bychom měli peněženku čas od času omýt ve vlažné vodě a pročistit obsah - to znamená vyhodit staré účtenky a tak dále.

Jak jsem již uvedl taková dámská peněženka nemusí jenom dobře sloužit ale může taky dobře vypadat a nadělat hodně parády. Na trhu najdeme i hříšně drahé luxusní peněženky především pro vyšší třídy opatřené kovovými doplňky jako jsou přezky, různé cvočky a přívěsky. Je jen na nás jakou peněženku si vybereme a jak se o ni budeme starat.