Nákup oblečení v Second Handech

 

S tím jak postupuje evropská integrace, se i naše ekonomika pomalu propadá. Stále více lidí je bez práce a ti kdo práci mají, se snaží ušetřit každou korunu. Oblečení je položka rodinného rozpočtu, na které se dá ušetřit. Zvláště pak pokud máte děti.

Několik pravidel pro nákup v second handech:

1)      Vyšší cena neznamená vyšší kvalitu. Toto heslo mnohdy platí v klasických obchodech, ale v second handu je možné najít opravdu krásné kusy pod 100 korunek a mnohdy i pod 50.

2)      Všechno oblečení důkladně prozkoumejte. Hlídejte, zda nejsou povolené švy nebo zda nemá vybrané oblečení drobné oděrky nebo jiná poškození, která nejste ochotni akceptovat. Zpravidla se v second handech neuznává žádná pozdější reklamace.

3)      S tím souvisí i potřeba oblečení důkladně ozkoušet. Pokud kupujete oblečení pro ratolesti, tak je přimějte k tomu, aby si je ozkoušeli, jinak budete brzy muset pořádat před vlastním domem bleší trh.

4)      Výhodou nákupu v second handech je i to, že prodávané oblečení je již v drtivé většině případů prané. Takže odpadá riziko, že se vám po prvním vyprání srazí nebo pustí barvu.

5)      V některých obchodech je možné o cenu i smlouvat. Pokud kupujete více oblečení dohromady a celkový nákup přesahuje několik stokorun tak byste se o to měli pokusit. Alespoň se procvičíte v dovednosti, která je při výletu do zahraničí mnohdy nezbytná.

6)      Všechno zakoupené oblečení je třeba doma vyprat. Second Handy většinou nabízejí oblečení čisté, ale jistota je jistota.

7)      V second handech nikdy nekupujeme boty ani spodní prádlo!

 

V dnešní době se dají v second handech pořídit i značkové a kvalitní věci. Pokud ještě nemáte žádnou zkušenost s těmito obchody, pravděpodobně vám uniká spousta krásných kousků za nízký peníz. Napravte svou chybu a vyrazte do svého místního sekáče alespoň na čumendu.

You can leave a response, or trackback from your own site.
Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Leave a Reply